שלום ![ליציאה]  
מילון איילון / שנער
 
חיפוש לפי:    
 
 הגדל טקסט הקטן טקסט כווית אישרה זכות הצבעה לנשים

לגודל מקורי
לאחר מאבק ארוך נשים יורשו להצביע ולהשתתף בבחירות במדינה. החוק אושר ברוב של 35 מול 23 מתנגדים.
הפרלמנט של כווית אישר היום (שני) בפעם הראשונה חוק המאפשר לנשים להצביע ולרוץ לבחירות במדינה. כך מדווחת סוכנות רויטרס. דובר הפרלמנט ג'אסים אל-קוראפי הודיע כי החוק אושר ברוב של 35 תומכים מול 23 מתנגדים ונמנע אחד.

הנשים בכווית נאבקות במשך שנים על זכות ההצבעה."עשינו זאת. זוהי היסטוריה," אמרה הפעילה לזכויות נשים, רולה אל-דשתי. "המטרה היא להגיע לבחירות ב- 2007. אני מתחילה את הקמפיין שלי כבר מהיום," הוסיפה. יחד עם זאת, נשים פעילות אחרות ציינו כי כעת כבר מאוחר מדי לנשים להצביע ולהשתתף בבחירות המוניציפליות שנקבעו ל- 2 ביוני.

מוקדם יותר החודש הודיע הפרלמנט כי הנשים לא יורשו להשתתף בבחירות המוניציפליות, אך ציינו כי הבחירות בשנת 2009 יהיו פתוחות בפניהן. קבוצות פעילות למען נשים בכווית הביעו את מחאתן על כך שלא יזכו להשתתף בבחירות השנה.

ההצבעה עוררה מחאה עזה בקרב מתנגדים מקבוצות איסלמיות. חבר הפרלמנט פייסל אל-מוסלים, שהצביע נגד החוק, אמר כי "כאשר אישה נמצאת בפרלמנט יש לה אחריות על העם, דבר שמנוגד לאיסלאם." קולות אחרים, המקבלים את אישור החוק, מציעים להקים תחנות הצבעה נפרדות לנשים וגברים.


 הידיעה הועלתה על ידי צוות דיואן.
לגירסה המלאה
לזכויות הנשים בכוית, בערבית, ראו: ◄ 


פעילויותפעילויות
גרסת הדפסה גרסת הדפסה
  1. השלם את החסר
  2. ענו על השאלות
התחל פעילויות

                                                                                                                                                                         
חזרה

המקלדת | חיפוש | חידות דיואן

בשיתוף הפיקוח על הוראת הערבית, משרד החינוך
© כל הזכויות שמורות, סנונית (ראה תנאי שימוש)

אודות דיואן סנונית סנונית העמוד הראשי מגזין דיואן העולם הערבי והאסלאם באיזורנו תרבות ואמנות ספורט שונות דיואן מורים דיואן מורים חידת דיואן מילון מילון תרגם מקלדת מקלדת הילקוט שלי הילקוט שלי מדריך למורה מדריך למורה חיפוש חיפוש מפת האתר היום ברשת